Print this page
11 March 2014

Luka Božac opet osvaja medalju

Član karate škole '' Pirovac '' Luka Božac osvojio je srebrnu medalju na Prvenstvu Hrvatske za učenike i mlađe kadete koje je održano u Nedelišću prošlog vikenda. U dvorani '' Aton '' oko 500 natjecatelja iz 78 klubova borilo se za odličja.Luka je nastupao u kategoriji 10-11 godina -42 kg i pobjedio je :

Domagoja Kinšića Centar Velika Gorica
Janka Širolu KTC Križevci
Patrika Beribaka iz Bregane
Marina Ćosića iz Velike Gorice

U finalu je izgubio od Borne Gudelja iz Essekera Osijek. Osvajanjem srebrne medalje Luka je otišao stepenicu više u odnosu na prošlu godinu kad je bio brončani na Prvenstvu Hrvatske. Drugi natjecatelj karate škole '' Pirovac'' je bio korak do medalje. Antonio Vendl je nakon 2 pobjede izgubio u borbi za medalju. Bio je bolji od Gabrijela Palajse Kaplast-Karlovac i od Hrvoja Videca Mladost-Ivanić Grad. U borbi za medalju ga je zaustavio Fran Prpić Sportski život- Zagreb. Pred samo natjecanje Antonio je skidao višak kilograma tako da je zadnja 24 sata ''bio na vodi'' i u trećoj borbi nije imao dovoljno snage.

Ekipa nastavlja sa pripremama za ''Kup Jadrana''u Splitu koji je među najjačim turnirima u Hrvatskoj.